Kontrast:

Warsztaty okiem nauczycieli i przyszłych młodych instruktorów

AKADEMIA PROGRAMOWANIA | STOWARZYSZENIE TALENT

W okresie 17-25.07.2015r odbywały się dwie edycje warsztatów metodyczno-dydaktycznych realizowanych w ramach projektu Ogólnopolska Akademia Programowania. W Milówce przez 8 dni intensywnie szkoliło się 70 nauczycieli z całej Polski. Wznowienie inicjatywy nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie finansowe Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Nauczyciele w ramach projektu zapoznali się z innowacyjnymi metodami nauki programowania oraz m.in. tematyką budowania i rozwijania Centrów i Stref Programowania, sieci współpracy, promowania i zachęcania młodzieży do udziału w Akademii. Uczestnicy wzięli także udział w zajęciach praktycznych, które nie tylko dały im podstawy merytoryczne do efektywnego prowadzenia zajęć, ale też motywowania i wspierania rozwoju podopiecznych w zakresie nauki informatyki i programowania.

Pan Henryk Kawka – nauczyciel – wspomina swój udział w warsztatach: „Jestem zachwycony z pomysłów dydaktycznych i ich realizacji. Zastosowanie na obozie odwróconej szkoły bardzo mi się podobało, a w rozmowie z moimi uczniami wywnioskowałem, że oni przez cały ten czas angażowali się w proces tworzenia i rozwiązywania zadań. Coś takiego przełamuje stereotypy. Podsumowując: piękne miejsca, ciekawi ludzie i prowadzący, którzy jak zwykle zaskakują”.

Równocześnie w Milówce trwał obóz naukowo-dydaktyczny dla prawie 40 przyszłych instruktorów. Warsztaty zakończyła gala podsumowująca całokształt pracy, wraz z wręczeniem dyplomów i nagród.

Już od września nauczyciele będą tworzyć Centra Ogólnopolskiej Akademii Programowania, wspierające 200 aktywnych Stref Programowania, zachęcając ponad 2000 uczestników (uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów) do kodowania i udziału w konkursach oraz olimpiadach.

Pozycja: Home > Zainspiruj się > Inspirator inicjatyw > Warsztaty okiem nauczycieli i przyszłych młodych instruktorów | Zaloguj