Kontrast:

Co dalej ze Scratchem?

Mimo tego, że jestem nauczycielem gimnazjum to bardzo się cieszę, że Stowarzyszenie TALENT kolejny swój projekt skierowało tym razem również do uczniów szkół podstawowych. Dobra edukacja informatyczna od podstaw jest przecież dla nas nauczycieli gimnazjów przeciez bardzo ważna i pozwala nam m.in dalej prowadzić uzdolnioną informatycznie, w tym programistycznie młodzież. Również nie da się zauważyć, że Scratch, czy to chcemy, czy nie chcemy wkracza coraz mocniej do naszych szkół (również do gimnazjów), nowych podręczników (ciekawa pozycja warszawskiej grupy konsultantów z OEiZK, wyd. WSiP "Lekcje z komputerem" właśnie oparta jest o to środowisko i pokazuje, że da się w nim wiele zrobić).

Nasz projekt to potwierdził, bo okazało się, że musimy obok Ogólnopolskiego Konkursu Akademii Programowania dla uczniów programujących w bardziej zaawansowanych językach niż Scratch, czy BALTIE również zorganizować dodatkową kategorię. Na konkurs wpłynęło sporo prac i to zarówno ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Dlatego mam nadzieję, że kolejne działania Stowarzyszenia TALENT będą dalej wspierały również młodzież programującą (kodującą) w Scratchu i innych podobnych środowiskach :) Może warto pomyśleć (a wszystkie znaki nad Sejmem wskazują na to), żeby rozpocząć prace na projektem OISP (Olimpiada Informatyczna Szkół Podstawowych). Ja oczywiście gorąco wierzę, że OIG będzie nadal!!! Czego nam wszystkim gorąco życzę :)

Pozycja: Home > Zainspiruj się > Inspirator inicjatyw > Co dalej ze Scratchem? | Zaloguj