Kontrast:

puchar OAP II

AKADEMIA PROGRAMOWANIA | STOWARZYSZENIE TALENT

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie Talent organizuje drugą edycję Konkursu o Puchar Ogólnopolskiej Akademii Programowania!

Wprawdzie projekt Ogólnopolska Akademia Programowania formalnie dobiegł końca, ale ze względu na zaangażowanie uczniów i nauczycieli, Stowarzyszenie postanowiło go kontynuować i zorganizować kolejne zawody programistyczne.

Dlatego 12 marca 2016 roku w 20 ośrodkach konkursowych w całej Polsce odbędzie się stacjonarny konkurs programowania dla dwóch kategorii wiekowych: kategoria gimnazjalna (godz. 9.00-11.00) oraz kategoria ponadgimnazjalna (9.00-12.00).

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Najlepsi z uczniów oraz ich nauczyciele otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Sesja główna konkursu zostanie poprzedzona sesją treningową online w dniach 7-9 marca 2016 roku (wykorzystana będzie platforma: zadania.programuj.edu.pl).

Aby wziąć udział w sesji treningowej Konkursu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy  po uprzednim zalogowaniu się na platformę zadania.programuj.edu.pl

Aby wziąć udział w sesji głównej Konkursu, należy zgłosić się do nauczyciela prowadzącego Ośrodek Konkursowy, do którego uczeń zamierza się zapisać.

Za rekrutację uczestników konkursu odpowiadają osoby prowadzące ośrodki konkursowe. Informacje o ośrodkach konkursowych oraz regulamin konkursu znajdują się poniżej.

Wszelkie wątpliwości i pytania związane z konkursem prosimy kierować na adres mailowy: natalia.marcinowska@talent.edu.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych!

 

Ośrodki konkursowe:

Piotr Kaźmierczyk
668637113
piotrek_kazmierczyk@poczta.onet.pl

Gorzów Wlkp.

lubuskie

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2,
ul. Przemysłowa 22
66-400 Gorzów Wielkopolski

Włodzimierz Raczek
694000582
raczekw@gmail.com

Bielsko-Biała

śląskie

V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej,
ul. Józefa Lompy 10
43-300 Bielsko-Biała

Czesław Drozdowski
784084248
drozdowski.cz@gmail.com

Szczecin

zachodniopomorskie

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7,
ul. Unisławy 26
71-604 Szczecin

Robert Zieliński
792321035
robertz@ii-lo.tarnow.pl

Tarnów

małopolskie

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2,
ul. Mickiewicza 16
33-100 Tarnów

Justyna Wilińska
885505100
justyna@wladyslaw.edu.pl

Warszawa

mazowieckie

VI Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV
ul. Jagiellońska 38
03-719 Warszawa

Jacek Gawroński
603279939
jacek.gawronski@lasalle.gda.pl

Gdańsk

pomorskie

Gimnazjum im. Jana de la Salle,
ul. Słowackiego 101
80-281 Gdańsk

Paweł Zaranek
667304242
zaranekpawel@wp.pl

Goleniów

zachodniopomorskie

Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie,
ul. Maszewska 6
72-100 Goleniów

Mirosław Mortka
501588811
mmortka@kochanowski.radom.pl

Radom

mazowieckie

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. J.Kochanowskiego,
ul. Kilińskiego 25
26-600 Radom

Grzegorz Ordan
600181946
grzegorz.ordan@zspwrzesnia.pl

Września

wielkopolskie

Zespół Szkół Politechnicznych,
ul. Wojska Polskiego 1
62-300 Września

Marek Nędzusiak
604469943
markned@wp.pl

Słupsk

pomorskie

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Słupsku,
ul. Mickiewicza 32
76-200 Słupsk

Marek Dudzicz
660622841
marekdudzicz@gmail.com

Białystok

podlaskie

Gimnazjum Sióstr Misjonarek św. Rodziny im. Bł. B. Lament,
ul. Mickiewicza 43
15-213 Białystok

Beata Putek
793219392
putekb@poczta.onet.pl

Tomaszów Mazowiecki

łódzkie

Gimnazjum nr 6 im. Ks. Jana Twardowskiego,
ul. Jałowcowa 8
97-200 Tomaszów Mazowiecki

Paweł Pilczuk
601965855
ppilczuk@o2.pl

Zgorzelec

dolnośląskie

Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich,
ul. Partyzantów 4
59-900 Zgorzelec

Paweł Koszałka
503029229
koszalka.pawel@gmail.com

Kraków

małopolskie

Zespół Szkół Łączności w Krakowie,
ul. Monte Casino 31
30-337 Kraków

Łukasz Kosacki
505530746
kosacki.l.r@gmail.com

Kielce

świętokrzyskie

Zespół Szkół Informatycznych im. gen. Józefa Hauke-Bosaka,
ul. Hauke-Bosaka 1
25-217 Kielce

Danuta Stanek
600724-325
danutastanek@gmail.com

 

Chmielnik

świętokrzyskie

Gimnazjum im. gen. K. Tańskiego,
ul. Szkolna 7
26-020 Chmielnik

Janina Chromińska
502086988
jchrominska@wp.pl

Siedlce

mazowieckie

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa,
ul. Floriańska 10
08-110 Siedlce

Ryszard Szubartowski
586982160
natalia.marcinowska@talent.edu.pl

 

Gdynia

pomorskie

III Liceum Ogólnokształcące,
ul. Tetmajera 22
81-406 Gdynia

Henryk Kawka
512949324
hekawka@wp.pl

Lublin

lubelskie

Pallotyńskie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego,
al. Warszawska 31
20-803 Lublin

 

 

Regulamin Konkursu o Puchar Ogólnopolskiej Akademii Programowania

Edycja II

 

1. Organizatorem Konkursu OAP II (zwanym dalej: Konkursem indywidualnym) jest Stowarzyszenie Talent z siedzibą w Gdyni, Al. Zwycięstwa 96/98 (zwanym dalej: Organizatorem).

2. Nad prawidłowym przebiegiem Konkursu indywidualnego czuwa Komisja w składzie:

  • Paweł Burzyński
  • Bartosz Łukasiewicz
  • Piotr Surowiec
  • Ryszard Szubartowski – Przewodniczący.

3. Konkurs indywidualny organizowany jest w formule stacjonarnej z treningiem online.


A. Trening online

Wersja treningowa konkursu odbędzie się w dniach 07.03.2016r. – 09.03.2016r. Po zalogowaniu na platformie https://zadania.programuj.edu.pl/, uczestnicy treningu przystąpią do rozwiązywania zadań w ramach danej kategorii wiekowej (kategoria gimnazjalna lub ponadgimnazjalna).

Początek treningu: poniedziałek, 07.03.2016r. o godz. 17:00.
Zakończenie treningu: środa, 09.03.2016r. o godz. 22:00.

Każdego dnia Organizator udostępni uczestnikom nowe zadania:

I dzień, 07.03.2016r. – 3 zadania

II dzień, 08.03.2016r. – 1 zadanie

III dzień, 09.03.2016r. – 1 zadanie

Wyniki treningu online będą udostępniane uczestnikom w trakcie trwania sesji.
 


B. Konkurs stacjonarny

a) Uczestnikami Konkursu stacjonarnego mogą być uczniowie szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy zostaną wytypowani przez nauczycieli prowadzących Ośrodki Konkursowe.

b) Konkurs stacjonarny odbywa się w 2 kategoriach wiekowych:

  • Uczniowie gimnazjów
  • Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

c) W ramach Konkursu stacjonarnego odbędzie się jedna runda konkursowa z podziałem na dwie kategorie

  • Gimnazjum: 12.03.2016 r., 9:00 – 11:30c
  • Szkoły ponadgimnazjalne: 12.03.2016 r., 9:00 – 12:30

d) W trakcie Konkursu stacjonarnego uczestnicy wytypowani przez prowadzących Ośrodki Konkursowe rozwiązują trzy zadania pod kontrolą dorosłych.

e) Za rozwiązanie każdego z zadań konkursowych można uzyskać max. 100 punktów.

f) Za organizację Konkursu stacjonarnego w wyznaczonym miejscu odpowiadają prowadzący Ośrodki Konkursowe.

g) Reklamacje w czasie Konkursu stacjonarnego należy zgłaszać do osoby nadzorującej przebieg zawodów w sali, w ciągu 20 minut od jej zakończenia.

h) Zgłoszenie reklamacji wysyła nadzorujący przebieg Konkursu stacjonarnego drogą mailową na adres: p.surowiec@talent.edu.pl.

i) Organizator konkursu stacjonarnego zastrzega sobie prawo zwiększania liczby zadań
w trakcie trwania konkursu nie później niż 30 minut przed zakończeniem rundy.

j) Rankingi z poszczególnych kategorii wiekowych zostaną opublikowane po zawodach
na stronie: http://programuj.edu.pl/.

k) Na podstawie wyników rankingu konkursu stacjonarnego w każdej grupie wiekowej zostaną przyznane nagrody.

4. Rozstrzygnięcia Komisji są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.

5. Wszystkie kwestie nieokreślone w niniejszym regulaminie będzie rozstrzygać Komisja, której decyzje są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.

 

C. Zakres merytoryczny Konkursu

6. W ramach kategorii gimnazjalnej Konkursu sprawdzone zostaną umiejętności:

- wyznaczanie ekstremalnego elementu

- wyznaczanie numeru elementu ekstremalnego

- sortowanie przez zliczanie

- działanie na tekstach (Palindrom, Anagram)

- działanie na dużych liczbach

- metody zachłanne

- programowanie dynamiczne

- zamiana systemów, np. z dwunastkowego na binarny

- zadania kombinatoryczne

- geometria obliczeniowa

7. Zakres merytoryczny Konkursu w ramach kategorii ponadgimnazjalnej obejmie zagadnienia przewidziane dla kategorii gimnazjalnej, a ponadto uwzględniać będzie:

- teorię gier

- teorię grafówaaa

Pozycja: Home > Progamuj > Puchar OAP II | Zaloguj