Kontrast:

"PIZZA"

  • Tryb: online i stacjonarny
  • Adresaci: Szkoły gimnazjalne, Studenci, Szkoły zawodowe, Szkoły ponadgimnazjalne
  • Organizator: Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego
  • Strona internetowa: http://pizza.natodia.net
Terminy:

Eliminacje: 7.03.2015 godz 9:00

Finał: 28.03.2015

Opis:

Pizza jest konkursem programistycznym o przebiegu innym niż typowe konkursy algorytmiczne. Podczas PIZZA zadaniem drużyny nie jest napisanie algorytmu, który przejdzie testy napisane przez autorów zadań - celem jest pokonanie algorytmów drużyn przeciwnych. Na wirtualnych arenach zmierzą się programy napisane przez uczestników i to od nich będzie zależało zwycięstwo.

Podczas konkursu będą dostępne gry rozgrywane w systemie turowym. Programy uczestników za pomocą protokołu TCP połączą się z serwerem gry, żeby sterować przebiegiem rozgrywki. Aby osoby, które pierwsze napiszą programy nie miały zbyt wielkiej przewagi rozgrywka będzie resetowana co pewien czas - gra zostanie podzielona na rundy.

Na bieżąco będzie generowany aktualny ranking drużyn biorących udział w konkursie, jednak aby nie zdradzać przedwcześnie zakończenia zostanie on zamrożony na godzinę przed zakończeniem konkursu.

Zarówno w trakcie zdalnych eliminacji, jak i finału, uczestnicy korzystają ze swoich komputerów i piszą programy w dowolnym języku programowania.

Pozycja: Home > Znajdź > Baza konkursów > PIZZA | Zaloguj